شغل املاک و مستغلات به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

مهارت های لازم در شغل املاک برای سودآوری بالا بسیار مهم است. هزاران عامل در خرید و فروش خانه و املاک تجاری تاثیر گذار است. با این حال، برخی از املاک و مستغلات با داشتن مهارت های خاصی در شغل خود، هرگونه معامله ای را، حتی اگر سخت باشد، به نفع مشتریان خود عقد می کنند و این فنون مشاور املاک آن ها را از دیگران متمایز می کند.

آنچه یک مشاور املاک باید بداند این است که بهترین مشاوران املاک به ندرت خجالتی هستند یا ترسی از بیان نظرات خود ندارند. آن ها دوست دارند ملک را با تمرکز بر بهترین جنبه های آن تبلیغ کنند. آن ها پرخاشگر نیستند، اما مشتاق کارهایی هستند که انجام می دهند و سخت تلاش می کنند تا منافع مشتریان خود را بر منافع خود ترجیح دهند.

وظایف مشاور املاک این است که با فروشندگان و خریداران به خوبی کار کند. از آنجایی که اکثر آژانس های املاک موفق، دارای سوابق اثبات شده و ده ها مشتری ثابت هستند، از معرفی کارهای گذشته خود دریغ نمی کنند.

شغل املاک و مستغلات به چه مهارت هایی نیاز دارد؟

برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک موفق در بازار رقابتی امروز، باید مهارت های لازم در شغل املاک را فرا بگیرید. به برخی از این مهارت ها در زیر اشاره شده است تا به کارگزاران املاک تازه وارد در این شغل کمک کند.

عزم فولادین

اگر از یکی از دوستان شما بخواهد سه کلمه برای توصیفتان بگوید، آیا یکی از آن کلمات “مصمم” خواهد بود؟ یکی از مهارت های لازم در شغل املاک این است که شما باید برای موفقیت تصمیم بگیرید. شکست هرگز نمی تواند یک گزینه باشد. هر معامله ای مهم است. هر مشتری باید به خواسته خود برسد؛ اما این به طور تصادفی اتفاق نمی افتد. به عنوان نماینده مشتری، شما باید عزمی راسخ، فولادین و سرسخت داشته باشید تا مطمئن شوید که مشتری برنده خواهد شد.

توانایی مذاکره

توانایی مذاکره یکی از مهارت های لازم در شغل املاک است. بخش بزرگی از شغل شما به مهارت مذاکره نیاز دارد.

مذاکره در املاک مهم است زیرا شما باید حداقل در سه مورد چانه بزنید:

  • قیمت خرید
  • قیمت فروش
  • میزان کمیسیون

پس از تبدیل شدن به یک مشاور املاک، هنر مذاکره را به خود بیاموزید. با تنظیم کمیسیون خود شروع کنید، زیرا این سخت ترین کار است. اگر بتوانید یک کمیسیون خوب برای خود تهیه کنید، توانایی ذاتی ای در شما برای مذاکره در مورد سایر موارد موجود در املاک و مستغلات است.

توانایی استفاده از فناوری

فناوری از مهارت های لازم در شغل املاک است. این مهارت برای املاک و مستغلات چیز جدید اما مهمی است: شما باید راه خود را در دنیای رایانه و اینترنت بدانید. دانستن اینکه چگونه با وب سایت ها کار کنید ضروری است. حتی اگر اطلاعات زیادی در مورد اینترنت یا نحوه استفاده از رایانه ندارید، باید شروع به یادگیری کنید. در غیر این صورت شما در رقابت ها شکست می خورید.

شخصیت برنده

املاک و مستغلات یک شغل مردم محور است. شما به شخصیتی نیاز دارید که بتواند مشتریان احتمالی را به خود جلب کند و اعتماد آنها را کسب نماید. این ویژگی یکی از مهارت های لازم در شغل املاک است.

در حالی که تبدیل شدن به یک مشاور املاک و مستغلات زمان بر است، اما یک شخصیت دوستانه می تواند فوراً امتیازات زیادی را برای شما کسب کند. ممکن است مردم بخواهند با شما کار کنند زیرا رفتار دوست داشتنی ای دارید.

قابلیت شبکه سازی

املاک و مستغلات مربوط به کسانی است که شما می شناسید و کسانی که شما را می شناسند. بدون ارتباطات، هرگز در حرفه املاک موفق نخواهید بود. شبکه سازی یکی از مهارت های لازم در شغل املاک است. برای موفقیت در شبکه سازی مجبور نیستید یک فرد برونگرا باشید. گاهی اوقات افراد درونگرا بهترین شبکه سازان می شوند زیرا اغلب شنونده های بهتری هستند و تمرکز بیشتری بر روی مکالمات با کیفیت دارند.

توجه به جزئیات

در حالی که یک قلب گرم به شما در ایجاد شبکه کمک می کند، شما همچنین به یک چشم تیزبین نیز نیاز دارید. این یکی از مهارت های لازم در شغل املاک است. به عنوان یک مشاور املاک،‌‌ زمان زیادی را صرف جزئیات خواهید کرد. چه بخواهید قیمت مسکن را مقایسه کنید، چه بخواهید قراردادها را بررسی کنید و چه لیست خواسته های مشتری خود را در نظر بگیرید، باید با “چیزهای کوچک” راحت باشید. موارد کوچک چیزی است که ساختن تصویر بزرگ را ممکن می سازد.

توانایی حل مشکلات

هر مشتری با مشکلی به شما مراجعه می کند: آن ها برای خرید خانه یا فروش خانه به کمک نیاز دارند. وظیفه شما حل آن مشکل است و این یکی از مهارت های لازم در شغل املاک است. در حالی که ممکن است مشکل ها یکسان باشد، تغییرات متفاوتی وجود دارد که باید با آن ها مقابله کنید، مانند بودجه مشتری یا جدول زمانی. شما باید با حل مداوم مشکلات احساس راحتی کنید.

با انگیزه بودن

به عنوان یک مشاور املاک، شما رئیس خود هستید. حتی اگر تحت یک کارگزار کار می کنید، در واقع کارمند نیستید و به احتمال زیاد یک پیمانکار مستقل خواهید بود. این اساساً به این معنی است که شما مشاغل کوچک خود را اداره می کنید. به همین دلیل، شما باید انگیزه شخصی داشته باشید: هیچ کس قرار نیست شما را مجبور به کار کند. با انگیزه بودن از مهارت های لازم در شغل املاک است.

چگونه در کانادا به یک مشاور املاک موفق تبدیل شویم؟

تبدیل شدن به یک مشاور املاک و مستغلات که می تواند به طور قانونی در کانادا خرید و فروش کند بسیار ساده است و شامل این 6 مرحله می شود:

  • گواهینامه املاک را اخذ کنید.
  • به یک آژانس کارگزاری بپیوندید.
  • در آزمون کسب مجوز شرکت کنید.
  • بیمه خود را دریافت کنید.
  • مهارت های لازم را تکمیل کنید.
  • اولین مشتریان خود را جذب نمایید.

مراحل فوق یک نمای کلی است از آنچه برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک در کانادا مورد نیاز می باشد. از الزامات صدور مجوز گرفته تا آموزش دیدن تحت نظارت یک مربی. اگر مراحل قانونی را در نظر نگیریم، شرط اصلی موفقیت در این حرفه، یادگیری مهارت های لازم در شغل املاک است. اغلب افرادی که فنون مشاور املاک را نمی دانند، در سال های ابتدایی آغاز فعالیت، دست از این کار می کشند.

چگونه مشاور املاک حرفه ای شویم؟

اگر قصد ورود به حرفه املاک و مستغلات را دارید، آموختن مهارت های لازم در شغل املاک ضروری است. آموزشگاه املاک امید ابراهیمی با داشتن سابقه ای طولانی و اساتیدی مجرب و حرفه ای در زمینه املاک، یک گزینه عالی برای شروع است.

در آموزشگاه املاک امید ابراهیمی شما تمامی مهارت لازم در شغل املاک را از مبتدی تا سطح تخصصی و پیشرفته می آموزید. در کنار مهارت هایی که برای فروش به شما آموخته می شود، روش های تبلیغ و بازاریابی برای جذب مشتریان نیز توسط کارشناسان برای شما تدریس می شود تا بتوانید موفقیت خود را در این حرفه حفظ نمایید. در پایان آموزش ها، شما می توانید با گذراندن دوره عملی یکساله در یک آژانس املاک، آموخته های خود را محک زده و برای ورود به بازار کار آماده شوید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه